fbpx
Nasz zespół
Paweł Suliga
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Dyrektor artystyczny i współtwórca Instytutu Wyobraźni. Ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej na Politechnice Warszawskiej.

Pomimo wykształcenia technicznego, pozostał głęboko oddany działalności filmowej i artystycznej. W jego dorobku reżyserskim znaleźć można liczne ekranizacje autorskich scenariuszy, w tym prace nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Pasja tworzenia, będąca motorem poszukiwań coraz to nowszych kierunków własnej realizacji, a także szerokie horyzonty myślowe, utorowały prostą drogę do zainteresowania się technologiami 3D. Fascynacja i poczucie nieograniczonych możliwości nowatorskich narzędzi zaowocowało misją edukacji wśród najmłodszych – jak to zawsze podkreślał, umysłów najbardziej plastycznych.

Emilia Siemieniuk
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Absolwentka kierunku Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Białostockiej. Ciocia gromadki siostrzeńców. Od czasów licealnych animatorka i opiekunka na wyjazdach z dziećmi.

Fascynuje ją świat inżynierii tkankowej. Swoją przygodę z projektowaniem i drukiem 3D rozpoczęła już w trakcie studiów. W centrum naukowym CDRSP w Portugalii opracowywała nowe biomateriały na scaffoldy – wypełnienia ubytków kostnych, otrzymywanych za pomocą technologii przyrostowych. Obecnie pracuje nad stworzeniem systemu ekspertowego w diagnostyce padaczek, wykorzystując narzędzia analityczne Big Data.

W swojej pracy ceni sobie kontakt z ludźmi i możliwość zarażania swoimi zainteresowaniami najmłodszych.

Pasjonuje się podróżowaniem, odkrywaniem nowych miejsc oraz poznawaniem nowych kultur. Wolny czas spędza na siłowni lub przy dobrej książce.

Marta Czapka
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Studentka Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechanika i Projektowanie Maszyn, o specjalności Komputerowe Wspomaganie Projektowania Inżynierskiego. Swoją przygodę z projektowaniem i drukiem 3D zaczęła w liceum, gdzie powstały jej pierwsze prace wydrukowane na szkolnej drukarce 3D.


W karierze zawodowej zajmowała się m.in. projektami mechanizmów na potrzeby rynku robotyki produkowanymi w technologii druku FDM oraz obliczeniami termicznymi elementów grzejnych drukarek 3D.


Pierwsze kroki w kształceniu młodych ludzi stawiała w harcerstwie, gdzie pełniła funkcję przybocznej. Była również instruktorem żeglarstwa na obozach dla dzieci i udzielała korepetycji z przedmiotów ścisłych.
Obecnie pracuje w dziedzinie land sailingu i projektowania land yachtów.


Prywatnie lubi kąpiele w jeziorze o każdej porze roku, żeglarstwo i długie spacery.

Paweł Rutecki
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Student Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Miał okazję zajmować się projektami 3D w wielu programach typu CAD, głównie w branży automotive, ale także przemysłu maszynowego. W swojej karierze zawodowej miał do czynienia z pracą z maszynami produkcyjnymi i metodami ich modelowania. Te doświadczenia skłoniły go do podjęcia decyzji o pracy przy druku 3D i wirtualnej rzeczywistości, co daje ogromną możliwość rozwijania swoich zdolności i poszerzania inżynierskich horyzontów.

Oprócz tworzenia nowych modeli i programów pod VR, zajmuje się kształceniem młodego pokolenia w dziedzinach 3D. Poza pracą trenuje siatkówkę. W wolnym czasie podróżuje po świecie, poznając nowe kultury i zbierając nowe doświadczenia.

Diana Kuciarska
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Pełnoetatowa, kochająca córka i siostra. Studentka architektury Politechniki Lubelskiej na Wydziale Budownictwa i Architektury.

Mówi o sobie "fabryka pomysłów" i wspiera idee kształcenia ustawicznego. Do tej pory wymagano od niej wyczulonego zmysłu estetycznego i przestrzennego. Podczas studiów tworzenie modeli 3D i wizualizacji stało się jej codziennością.

Posiada doświadczenie w projektowaniu z dziedzin architektury, urbanistyki i krajobrazu. Obecnie dzięki Instytutowi Wyobraźni spełnia jedno ze swoich postanowień, jakim jest wspieranie niekonwencjonalnego myślenia wśród dzieci.

Jej zamiłowania to dobra muzyka, rysunek i spacery.