fbpx
FAQ
Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w centrum Warszawy- przy ulicy Pańskiej 75/7.

Moje dziecko nigdy nie miało do czynienia z drukiem 3D lub wirtualną rzeczywistością. Czy sobie poradzi?

Praktycznie nikt nie przychodzi do nas na zajęcia z umiejętnościami projektowania czy programowania. Uczymy się wszystkiego od podstaw, krok po kroku. Zajęcia prowadzimy w grupach maksymalnie 4 - osobowych, dlatego prowadzący ma czas i możliwość wytłumaczenia każdemu omawianego zagadnienia. Poziom dostosowany jest do wieku użytkowników. A efekty samodzielnej pracy są widoczne już po pierwszym spotkaniu (pierwszy wydruk 3D lub oglądanie efektów przy użyciu googli VR)

Ile kosztują zajęcia?

Koszt 1 godziny zegarowej zajęć wynosi 66 zł (w cenie zawarte są wydruki 3D modeli po każdych zajęciach). W przypadku programu standardowego całościowy koszt wynosi 530 zł miesięcznie, zaś programu minimum 280 zł miesięcznie (bądź opłata jednorazowa wysokości 1050 zł)

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

Grupy są podzielone według wieku uczestników- z projektowania i druku 3D są tworzone dla dzieci od lat 8, zaś modelowania wirtualnej rzeczystości od lat 11. Oba kursy nie mają ograniczeń wiekowych. 

Jak często odbywają się zajęcia?

W zależności od wyboru rodzaju kursu spotykamy się przez cały semestr raz w tygodniu (program standardowy) bądź raz na dwa tygodnie (program minimum). Każde spotkanie trwa 2 godziny zegarowe.

Kto prowadzi zajęcia?

Jesteśmy zespołem z wykształceniem co najmniej inżynierskim, pełnym pasji w dziedzinach projektowania i druku 3D oraz modelowania wirtualnej rzeczywistości. Oprócz wykształcenia technicznego posiadmy również ukończone szkolenia pedagogiczne.

Czy nabyte przez moje dziecko umiejętności przydadzą się w przyszłości?

Tutaj jednoznaczna odpowiedź brzmi TAK. Uczymy obsługi programów, które sami poznawaliśmy dopiero na studiach. Nasi uczestnicy po roku zajęć tworzą naprawdę imponujące projekty.

Po zajęciach projektowania i druku 3D uczestnik potrafi samodzielnie zaprojektować model pod druk 3D (Autodesk Fusion 360,  Meshmixer), przygotować projekt pod wydruk (obsługa programu typu slicer), zna zalety i ograniczenia technologii druku 3D oraz  potrafi obsłużyć drukarkę 3D. Najmłodsi uczestnicy kończący kurs mają 8 lat.

Po zajęciach z modelowania wirtualnej rzeczywistości uczestnik potrafi projektować modele (Autodesk Fusion 360, Blender), tworzyć interaktywne otoczenie, zna podstawy programowania pod wirtualną rzeczywistość (silnik Unreal Engine) oraz potrafić stworzyć własne gry w technologii VR.

Dzieci i młodzież na zajęciach nabywają umiejętności, które realnie przydają się na rynku pracy. Scenariusze zajęć opieramy na własnych zleceniach z różnych dziedzin przemysłu.

Dodatkowo, kładziemy nacisk na rozwijanie kreatywności (każdy projekt powstaje według własnego pomysłu!), która na rynku pracy jest coraz bardziej będzie ceniona.