fbpx
FAQ
ZAJĘCIA ONLINE
Czego potrzebuję, aby uczestniczyć w zajęciach online?

Wystarczy komputer z dostępem do internetu oraz mikrofonu :) 

Zalecamy również na zajęciach korzystanie z myszki komputerowej.

Przed zajęciami przesyłamy szczegółowe instrukcje instalacji oprogramowania oraz przystępowania do zajęć.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie wymagań sprzętowych zapraszamy do kontaktu :)

Jak wyglądają zajęcia online?

Spotykamy się w grupach 2- 4 osobowych - zajęcia odbywają się na zasadzie wideokonferencji. Nie ma konieczności instalacji dodatkowego programu.

Uczestnik ma podgląd tego, co dzieje się na ekranie prowadzącego. Dzięki wykorzystaniu narzędzi do pracy zdalnej prowadzący ma również dostęp do ekranu uczestnika - na bieżąco monitoruje postępy projektu oraz w razie konieczności pomaga naprawić błędy czy wprowadzić zmiany.

Korzystamy z profesjonalnego oprogramowania inżynierskiego - przesyłamy instrukcje instalacji oraz dane dostępu.

Każdy projekt jest drukowany w 3D oraz wysyłany pocztą.

Ile trwają zajęcia online?

Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe. Podczas spotkania robimy jedną lub dwie krótkie przerwy, w zależności od potrzeby uczestników.

Nie wiem, czy zajęcia będą się podobać - czy jest możliwość sprawdzenia zajęć?

Jak najbardziej :) Zapraszamy na zajęcia próbne - jest to spotkanie sam na sam z prowadzącym.

Koszt takiego spotkania to 69 zł, po spotkaniu wysyłamy wydruk 3D zaprojektowego modelu kurierem.

Jaki jest koszt zajęć?

Proponujemy dwie formy kursów:

 

  •  kursy tygodniowe - spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku, koszt kursu wynosi 650 zł.
  • kursy 8- tygodniowe - spotkania odbywają się raz w tygodniu, koszt kursu wynosi 990 zł.

W cenie są wydruki 3D zaprojektowanych modeli oraz przesyłka kurierem.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

Grupy są podzielone według wieku uczestników- z projektowania i druku 3D są tworzone dla dzieci od lat 8. Kursy nie ma ograniczeń wiekowych. 

ZAJĘCIA STACONARNE
Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w centrum Warszawy- przy ulicy Pańskiej 75/7.

Moje dziecko nigdy nie miało do czynienia z drukiem 3D lub wirtualną rzeczywistością. Czy sobie poradzi?

Praktycznie nikt nie przychodzi do nas na zajęcia z umiejętnościami projektowania czy programowania. Uczymy się wszystkiego od podstaw, krok po kroku. Zajęcia prowadzimy w grupach maksymalnie 4 - osobowych, dlatego prowadzący ma czas i możliwość wytłumaczenia każdemu omawianego zagadnienia. Poziom dostosowany jest do wieku użytkowników. A efekty samodzielnej pracy są widoczne już po pierwszym spotkaniu (pierwszy wydruk 3D lub oglądanie efektów przy użyciu googli VR)

Ile kosztują zajęcia?

Koszt 1 godziny zegarowej zajęć wynosi 66 zł (w cenie zawarte są wydruki 3D modeli po każdych zajęciach). W przypadku programu standardowego całościowy koszt wynosi 530 zł miesięcznie, zaś programu minimum 280 zł miesięcznie (bądź opłata jednorazowa wysokości 1050 zł)

Jak często odbywają się zajęcia?

W zależności od wyboru rodzaju kursu spotykamy się przez cały semestr raz w tygodniu (program standardowy) bądź raz na dwa tygodnie (program minimum). Każde spotkanie trwa 2 godziny zegarowe.

Kto prowadzi zajęcia?

Jesteśmy zespołem z wykształceniem co najmniej inżynierskim, pełnym pasji w dziedzinach projektowania i druku 3D oraz modelowania wirtualnej rzeczywistości. Oprócz wykształcenia technicznego posiadmy również ukończone szkolenia pedagogiczne.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

Grupy są podzielone według wieku uczestników- z projektowania i druku 3D są tworzone dla dzieci od lat 8, zaś modelowania wirtualnej rzeczystości od lat 11. Oba kursy nie mają ograniczeń wiekowych. 

Czy nabyte przez moje dziecko umiejętności przydadzą się w przyszłości?

Tutaj jednoznaczna odpowiedź brzmi TAK. Uczymy obsługi programów, które sami poznawaliśmy dopiero na studiach. Nasi uczestnicy po roku zajęć tworzą naprawdę imponujące projekty.

Po zajęciach projektowania i druku 3D uczestnik potrafi samodzielnie zaprojektować model pod druk 3D (Autodesk Fusion 360,  Meshmixer), przygotować projekt pod wydruk (obsługa programu typu slicer), zna zalety i ograniczenia technologii druku 3D oraz  potrafi obsłużyć drukarkę 3D. Najmłodsi uczestnicy kończący kurs mają 8 lat.

Po zajęciach z modelowania wirtualnej rzeczywistości uczestnik potrafi projektować modele (Autodesk Fusion 360, Blender), tworzyć interaktywne otoczenie, zna podstawy programowania pod wirtualną rzeczywistość (silnik Unreal Engine) oraz potrafić stworzyć własne gry w technologii VR.

Dzieci i młodzież na zajęciach nabywają umiejętności, które realnie przydają się na rynku pracy. Scenariusze zajęć opieramy na własnych zleceniach z różnych dziedzin przemysłu.

Dodatkowo, kładziemy nacisk na rozwijanie kreatywności (każdy projekt powstaje według własnego pomysłu!), która na rynku pracy jest coraz bardziej będzie ceniona.