fbpx

Ożyw rysunek Twojego dziecka z 2D w 3D

szkolnictwo
2019-08-19
WSTECZ
Ożyw rysunek Twojego dziecka z 2D w 3D

Rysunki dzieci, które dopiero uczą się rysować są prawdziwymi arcydziełami. Każdy rodzic z wielkim zainteresowaniem i podziwem spogląda na pracę swojej pociechy. Niektórzy umieszczają je w ramkach i wieszają na ścianie, niektórzy przyczepiają na lodówce, a inni tatuują je sobie. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak w inny sposób można przechowywać arcydzieła dzieci? Bernat Cuni stworzył studio Crayon Creatures, w którym oferuje usługę drukowania w technologii 3D rysunków dzieci.

CrayonCreatures8

Skąd wziął się pomysł na projekt? Natchnieniem była córka właściciela, która poprosiła go, aby jedną z jej ręcznie narysowanych kredek wydrukował w 3D. Jak prosiła, tak uczynił, jednakże była to monochromatyczna wersja rysunku. Cuni czuł niedosyt i zdecydował się jeszcze raz zaprojektować szkic, aby wydrukować go w 3D w kolorze.

CrayonCreatures4

Każdy może ożywić rysunek dziecka, wystarczy przesłać obraz szkicu swojego dziecka na stronie Crayon Creatures. Po przesłaniu zdjęcia model jest „napompowywany”. Gdy model cyfrowy jest gotowy, Cuni przesyła go do Shapeways, ponieważ używa drukarki 3D Z-Corp, która pozwala stworzyć ostateczny model. Powstała rzeźba jest odzwierciedleniem rysunku i jest dwustronna.

kids A

Wydruk modeli to świetny pomysł na zachowanie wyobrażeń dzieci w formie 3D. Rozmiar każdego wydrukowanego rysunku 3D wynosi około 10 cm. Rzeźby są twarde, sztywne, a co za tym idzie również kruche. Cuni zaleca, aby dzieci nie bawiły się nimi. Nie jest to zabawka, jak Cuni pisze na swojej stronie “it is a keepsake, memento, souvenir, reminder, remembrance, token.” Cena wynosi 199 € plus 15 € za wysyłkę międzynarodową. Jeśli chcesz dołączyć dodatkowy rysunek,

kid